Yüksek ve Topuksuz(!) Ayakkabılar

Posted on 12. Tem, 2011 by in Alışveriş-Moda, Moda, Ünlüler

Moda zevkli olduğu kadar bazen acı verici de olabiliyor, bunu zaten birçoğumuz yara bantları ile sardığımız ayaklardan, belki sıkış tıkış içine girdiğimiz elbiselerden biliyoruz. Ama bazen bunun fazla abartıldığı durumlar oluyor, aynen yukarıda gördüğünüz yüsek ve topuksuz(!) ayakkabılar gibi…

Daha biz incecik topuklar üzerinde durmayı zar zor alışırken onu da elimizden aldılar. Bu ayakkabılar gerçekten insan anatomisini ve fizik kurallarını zorlayacak cinsten! Kolaylıkla tahmin edileceği üzere oldukça da sağlıksızlar. Uzmanlar bu ayakkabıların düzenli giyilmesi halinde kalıcı fiziksel rahatsızlıklara sebebp olabileceğini de belirtmiş.

Aslında yüksek ve topuksuz ayakkabılar ilk defa bu yıl hayatımıza girmiyor. Kendileri ilk olarak 2008′de Antonio Berardi tasarımı olarak ortaya çıkmıştı ve giymeye ilk cesaret eden de tabi ki Victoria Beckham olmuştu!

İlk Victoria giyse de bu trend tam bir Lady Gaga trendiydi. Ve nitekim Lady Gaga da bu trendi denemekte hiç gecikmedi, hem de bir değil pekçok kez! Sene 2010…

Lady Gaga’nın yeni favorisi haline gelen bi yüksek ve topuksuz ayakkabılar çok geçmeden onunla birlikte anılmaya başlandı. Hatta Tokyo’dan Noritaka Tatehana isminde bir tasarımcı Lady Gaga’ya özel topuksuz ayakkabılar bile tasarladı!

Antonio Berardi’nin ardından Alexander McQueen geldi ve yüksek topuksuz ayakkabılar podyumlarda boy gösterdi. O upuzun podyum bu ayakkabılar içinde nasıl bitmek bilmedi acaba? :)

Yüksek topuksuz ayakkabıları sadece Lady Gaga, Victoria Beckham gibi süper ünlülerde ve podyumlarda görürüz zaten anca diyorsanız malesef yanılıyorsunuz. Çünkü Daphne Guinnes bu ayakkabıları 2011′de moda haftalarında da giydi. Ayakkabıları Alexander McQueen.

Son olarak Paris Couture Moda Haftası’nda yine Daphne Guinnes bu kez Natacha Marro yüksek topuksuz ayakkabıları ile dikkat çekti. Böylelikle yüksek topuksuz ayakkabılar podyumlardan davetlerden sokak stiline de taşınmış oldu.

Bu ayakkabılar ta 2008′den 2011′lere kadar bir şekilde gündemde kalmayı ve moda olmayı başardı. Peki güzel görünüyorlar mı? Bence kesinlikle hayır. O incecik topuğun zarifliğinden ve şıklığından eser yok! Ama sırf meraktan bu ayakkabıları bir kez olsun giyip yürümek isterdim tabii yürümeyi başarabilirsem! Peki siz ne düşünüyorsunuz, sizin düşüncelerinizi merakla bekliyorum! :)

Related Posts with Thumbnails

Tags: , , , , , , , , ,

23 Yorum Var! »

 • pride dedi ki:

  Ben ayakkabı tutkunu olarak ben hiç ama hiç sevemedim bu modelleri cin. Hem hantal hem çirkin duruyor.Ayrıca rahatsız olduğu o kadar belli ki kendine eziyet ettiğine değmez insanın :)


 • briss dedi ki:

  Aslında estetik olup olmaması yine kimin giydiğine bağlı bence. Lady Gaga’da tam bir facia dediğim trend şimdi Victoria’da görünce hiç itici gelmedi. Giyer misin dersen kesinlikle hayır, kendime o kadar acı çektiremiyciim :)


 • Şeyma dedi ki:

  Çok itici görünüyor. Topuk olmayınca sanki photoshop ile topuk silinmiş gibi görünüyor. Yürümek de işkence gibidir herhalde…


 • //SECHHILL\\ dedi ki:

  Bence yalnızca show ayakkabısı.Günlük yaşam veya gece davetleri için hiç mi hiç güzel değil.Affedersiniz ama at ayağı gibi =) Sana katılıyorum ince topuğun asaleti var ve bu ayakkabılarla mukayese edilemez. =))


 • merve dedi ki:

  Kesinlikle iğrenç!


 • sevtap (karabidikim) dedi ki:

  Hiç hoş durmuyor,modanın suyunu çıkardılar iyice.


 • aycangönen dedi ki:

  Belki acı veriyor, belki -bazı modelleri- oldukça kaba ama bence devam etmesi gereken bir trend. 2008′de Viktoria Beckham’da gördüğümde vay be demiştim. Şimdi ise devamını gördüğüm için mutluyum:)McQueen tasarımları her zamanki gibi mükemmel ve aralarında en iyisi! :)


 • derya dedi ki:

  çok saçma bi moda:)


 • minikkus dedi ki:

  içim bi hoş oluyo bu ayakkabıları her gördügümde.. saçmalıktan başka bişey degil bence!


 • love and smile dedi ki:

  sağlıksız,görüntüsü çirkin ..bence her anlamda gereksiz bir model, çeşit.


 • sookieandbill dedi ki:

  BU AYAKKABILAR TAMAMEN SHOW AMAÇLI SAHNE AYAKKABISI :))ÇOK KOMİK GÖRÜNÜYOR BANA GÖRE:))AMA BENDE DENEMEK İSTERDİM:)LADY GAGA ZATEN STİL FACİASI DIŞARI İÇ ÇAMAŞIRIYLA ÇIKIYOR BEN MODA YARATTIM DİYOR..GÜZELLİK GÖRECELİ DEĞİLDİR ÇİRKİN ÇİRKİNDİR…SANATI SÜPER O AYRI


 • Leah dedi ki:

  Ben topuklusunu bile giyemezken insanların topuksuz giymesi? wtf maaan!


 • ALIŞVERİŞ CİNİ (author) dedi ki:

  pride; aynen, hadi güzel ve elegan görünmek için acı çekmeye alışığız da hantal görünmek için acı çekmek?

  briss; Lady Gaga’nınkiler en fecileri zaten. Gaga farkını ortaya koyuyor!

  Şeyma; aynı şeyi ben de düşünmüştüm sanki topuk varmış orada da sonradan silmişler gibi :)

  //SECHHILL\\; ince topuğun zerafeti, güzelliği bambaşka! :)

  merve; ben de sevmedim güzel değil ama çok ilgi çekici olduğu kesin.

  sevtap; bazen güzel olsun hoş olsun diye değil de sadece ilgi çeksin diye moda :)

  aycangönen; aslında bu konuda sana katılıyorum. Evet hoş görünmüyor, sarif değil şık değil ama farklı. Ve dikkat çekici. Böyle ilginç şeyler olmasa moda çok sıkıcı olurdu :)

  derya; saçma falan ama 2008′den beri buralarda :)

  minikkus; bana da her fotoğrafa bakınca sanki bir sonraki karede yere düşmüş gibi geliyor :)

  love and smile; bizler için değil zaten bu moda, show amaçlı kalmalı :)

  sookieandbill; Lady Gaga ne yapsa yeridir demekten başka bir şey bulamıyorum zaten :) Etten elbise giymiş biri olarak bu trend ona vız gelir.


 • ALIŞVERİŞ CİNİ (author) dedi ki:

  Leah; :))) incecik bir topuğumuz vardı zaten elimizde, onu da aldılar Leahcan!


 • Styleistico dedi ki:

  Bende hiç beğenmiyorum cincim, aynen senin söylediğin gibi zariflikten hiç nasibini almamış bencede:)
  Ama meraktan bende çok denemek isterdimmmm :)


 • canan dedi ki:

  üniverste için yeni bir yazi istiyorum sevgili cinn :)


 • derya dedi ki:

  ne derece rahatlar acaba merak ediyorum gerçekten. denemek isterdim:)


 • badtinkerbel dedi ki:

  o ayakkabıları fotoğraflardan görünce acı çektim resmen, giymeyi denemeyi düşünemem. moda trend tamam ama bir yere kadar, hiç sevmedim :)))


 • Judy dedi ki:

  bana at toynaklarını anımsatıyor bu modeller. bence topuklu ayakkabı ne kadar kadınsı ve zarifse, bunlar da o kadar itici ve kaba.


 • ALIŞVERİŞ CİNİ (author) dedi ki:

  Styleistico; aynen zariflikle alakaları yok ama çok ilginçler merak ediyorum!

  canan; üniversiteye başlayanlar için stil önerileri gibi mi? Bana bir mail atar mısın iletisim@alisveris-cini.com :)

  derya; hiç rahat olmadıklarından eminim:) Ama ben de denemek istiyorum deli gibi!

  badtinkerbel; ben de bakmak tamam, bir kez denemek tamam, hatta bir gün bir moda haftasında vs giymek de tamam belki ama uzun süreli zor :)

  Judy; katılmamak ne mümkün :)


 • Deniz dedi ki:

  bir ayakkabı tutkunu olarak bunları giymektense yalın ayak dolaşmatı yeğlerim.. Mitolojideki yaratığın ayakları gibi görünüyorlar….


 • Quverty dedi ki:

  ben denemek isterim cok degisik bence merak ediyorum kendi ayagimda.acaba fiyatlari nasil nerden satin alinurki


 • esi dedi ki:

  Bu kadarda olmaz moda diye insanlıktan çıkıyorsunuz farkındamısınız biz gercek dünyada yaşıyoruz abuk subuk giyinenlere yakıştını kim söylüyor Allah aşkına ya
  ayakkabıyı ne hale getirmişler hey millet bizim Atalarımızdı çanakkale savaşına yırtık çarıklarla giden. bol bulduk var diye kudurmayın ya yazık günah…Yorum bıraktığınız için çok teşekkürler!

Yorumunuzu aşağıdaki formu kullanarak yapabilirsiniz. Küfür, hakaret ve spam içerikli yorumlar onaylanmayacaktır.

Yorumlarınızın yanında resminiz de çıksın istiyorsanız Gravatar'a üye olabilirsiniz!